PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95748}

Żony ze Stepford

The Stepford Wives
6,2 39 497
ocen
6,2 10 1 39497
5,5 8
ocen krytyków
Żony ze Stepford
powrót do forum filmu Żony ze Stepford

miałam przyjemnośc kilka miesięcy temu czytać ksiązke a dziś nieprzyjemność ogladać ten film no i co mogę stwierdzić ten film to jakaś szmira odbiegająca bardzo bardzo od książki. po 1 w książce joanna jest fotografem i wcle nie przeszła załamania nerwowego po 2 w książce żony są rzeczywiście dziwne ale nie są żadnym robotami bynajmniej nie ma w książce o tym mowy i nie ma tej seny jak jedna z tych kobiet mdleje i lecą jej iskry z uszu po 3 sekretne towarzystwo skupia sie jedynie na graniu w gy towarzyskie nie ma "żony bankomatu" w ogole mezczyzni nic na ten temat nie wspominają po 4 rzekoma zmiana z boby dzieje się wówczas gdy ona i jej mąż spedzją samotnie wieczór zostawiając dziecie u joanny i waltera po tem tak samo joanna a nie jak w filmie jest ukazane że joanna wlamuje się do bractwa po 5 joanna nigdy nie była w stowrzyszeniu po 6 w czasie akcji wprowadza się kolejna rodzina afroamerykanów i razem z ta kobieta joanna i boby "węszą" po 7 w książce nie ma żadnego elektrycznego psa ani żadnego geja ani tez nie ma mowy o tym że te wsztystkie kobiety były kiedyś na stanowiskach po 8 joanna odwiedza psychologa w książce w filmie nic o tym nie ma po 9 koniec jest taki że joanna uciecza z domu przed bractwem w koncu zmeczona upada na ulicy i znajduje ja maz z wszystkimi z bractwa no i potem jest ta scena ze sklepu i tak konczy się ksiązka nie ma nic mowy o żadnym mężu robocie i całej reszcie.skopane maksymalnie.ale koniec całkiem niezły zaskakujący! 5/10

użytkownik usunięty
puma

Dla mnie ten film to całkowita porażka...Niestety nie czytałam książki, a film mnie niestety już do tego bardzo zniechęcił, przede wszytskim dłużył mi sie niemiłosiernie, nudą wiało jak wiatrem na moim balkonie, filmowe żony miały być sztuczne, nienaturalne i chyba producenci za bardzo wiernie chceli to odtworzyc i film też taki wyszedł... Plusy: Glenn Close i Nicole Kidman, scenografia, muzyka (choć ją akurat średnio pamietam)

ocenił(a) film na 7
puma

Nie wiem czy wiesz, ale producenci przeczytawszy książkę i obejrzywszy Żony ze Stepford (1975) chcieli zrobić coś innego - film opiera się na książce, ale nie jest jej odwzorowaniem. W zamysle producentów film miał być nowoczesną komedią-satyrą (stąd geje, skomputeryzowane miasteczko itp.), jednak film przeszedł kilka zmian scenariuszu (łącznie ze zmianą końcówki - bobby, joanna i roger mieli zostać robotami) a dużo scen komicznych zostało wycietych.

Ps nie wiem czy uważnie czytałaś, ale w książce żony są robotami :) chociaż mężczyźni na końcu w rozmowie z joanną temu zaprzeczają: "- nikt tu nie produkuje żadnych robotów - powiedział Frank"

pozdrawiam! arek

aha - jeśli chciałabyś zobaczyć ekranizację bliższą tej książce to obejrzyj oryginał z 1975 roku, bo nowe żony zapożyczyły tylko temat główny :)

Sparkling1986

a to nie wiedziałam ;) teraz rozumiem. dziĘki! pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones